Badminton‎‎ – czy znasz zasady tej gry?

Badminton to gra, w której liczy się szybka reakcja, szybkie tempo ruchu i dobra koordynacja ręka-oko. Przypomina to trochę siatkówkę, tylko że używasz rakietek do uderzania pierzastego czółenka (które wygląda jak duża piłka golfowa) tam i z powrotem do przeciwników, którzy znajdują się po przeciwnych stronach siatki.

W badmintona grają cztery osoby – dwie drużyny składające się z jednego mężczyzny i jednej kobiety. Zasady są dość proste: zawodnicy z każdej drużyny podają czółenka, uderzając je nad siatką do swoich przeciwników, a drużyna przeciwna musi zrobić wszystko, aby je zwrócić. W większości punktów gry w badmintona, może być od zera do czterech osób grających. Gdy ktoś trafi czółenkiem w przeciwnika, odpada z gry (nawet jeśli nie uda mu się go zwrócić). Kiedy wszyscy czterej gracze zostaną wyeliminowani ze swojej drużyny, dwóch pozostałych graczy zmierzy się ze sobą, aby zobaczyć, która drużyna wygra.

Badminton to sport uprawiany przez dwóch graczy lub dwie drużyny graczy. Gra polega na uderzaniu czółenka tam i z powrotem przez siatkę.

Czółenko to pierzasta kula z korka, która jest mniej więcej wielkości i wagi piłki baseballowej, ale cięższa. Celem gry jest uderzenie jej nad siatką tak, aby wylądowała na boisku przeciwnika. Jeśli wyląduje na własnym boisku, to jest to tzw. błąd.

Jeśli grasz w zespole, zdobywasz punkty, gdy twój przeciwnik popełnia błędy. Pierwsza drużyna, która osiągnie 11 punktów, wygrywa mecz.

Więcej na sporttaker.pl