Bluzy czy swetry – co lepsze na chłodne dni?

Nie ma wątpliwości, że gdy na dworze jest zimno, chcesz się zakryć. Więc, co jest lepsze do tego zadania: bluza czy sweter? Istnieje wiele różnych czynników, które mogą pomóc Ci zdecydować między tymi dwoma, ale zamierzam zająć się tym zagadnieniem z perspektywy mody.

Najczęstszym rozróżnieniem w tym przypadku jest krój. Bluzy mają tendencję do bycia bardziej workowatymi na prawie wszystkich typach ciała, podczas gdy swetry są zaprojektowane z większą formą i strukturą. Dla kobiet oznacza to więcej linii wyszczuplających, a dla mężczyzn mniej ciągnięcia w klatce piersiowej i ramionach.

Bluzy są też zwykle nieco tańsze od swetrów (choć nie o wiele). Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że można je po prostu zrzucić razem bez zbytniej struktury czy dbałości o szczegóły. Swetry są zazwyczaj wykonane z droższych materiałów i często wymagają dodatkowych etapów kształtowania w procesie produkcji. Kiedy patrzysz na cenę, pamiętaj, że dobrej jakości sweter przetrwa lata, jeśli odpowiednio o niego zadbasz.

Jeśli szukasz czegoś swobodnego i wygodnego, ale niezbyt dopasowanego, to bluza może być najlepszym wyborem. Jeśli szukasz czegoś bardziej ustrukturyzowanego lub profesjonalnie wyglądającego, to sweter może Ci lepiej służyć. Więcej na ohmadame.pl