Co zabrać na spacer z małym dzieckiem?

Wychodzenie na dwór jest bardzo zdrowe dla dzieci, bo wzmacnia ich odporność. Mowa tu nawet o tych maluchach, które niedawno pojawiły się na świecie. Jak jednak przygotować się do spaceru z tak małym dzieckiem?

Wygoda przede wszystkim

Podstawowym wyposażeniem każdej młodej mamy powinien być wózek spacerowy lekki. Jest bowiem niezwykle komfortowy w prowadzeniu i nie wymaga użycia wiele siły, aby poruszyć kółka. Nie waży zbyt dużo, co stanowi ogromną zaletę dla rodziców mieszkających w blokach, zwłaszcza na najwyższych piętrach. Można go też bez nadmiernego wysiłku wnieść do autobusu lub pociągu. Wózek spacerowy lekki idealnie sprawdzi się podczas przechadzek, nawet tych dłuższych, bo pchanie go nie jest bardzo męczące.

Przygotowana na każdą ewentualność

Warto też uwzględnić potrzeby dziecka. Należy mieć przy sobie wszystkie rzeczy, które umożliwią nakarmienie go lub przewinięcie, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Mowa tu między innymi o:

  • butelce,
  • mokrych chusteczkach,
  • zapasowych pieluchach,
  • podkładach.

Należy również nosić ze sobą kocyk oraz osłonkę na wózek spacerowy lekki, w razie gdyby pogoda gwałtownie się zmieniła i zaczął padać deszcz. Jeżeli są to jedne z pierwszych spacerów dziecka, powinny być krótkie i nie jest zalecane, aby zbytnio oddalać się od domu. Latem buzia i rączki maluszka powinny być posmarowane kremem z filtrem, aby delikatna skóra nie doznała oparzeń słonecznych. Warto też zadbać o przewiewne ubranie, na przykład wykonane z bawełny lub wiskozy. Zima natomiast to pora, gdy synek lub córka powinni zostać ciepło ubrani i przykryci kocykiem. Ważne jest, aby nie zakrywał on twarzy dziecka. Jest to dla niego niezbyt przyjemne i ciężko mu oddychać.