Czy warto postawić na zakup kocyka bawełnianego dla niemowlaka?

Mogłoby się wydawać, że zakup kocyka dla naszego maluszka nie sprawi nam kłopotu. Jednak okazuje się, że wybór ten nie jest wcale taki łatwy. Szczególnie, gdy weźmiemy pod uwagę bogatą ofertę kocyków. Gdy wybieramy okrycie dla swojego maluszka, to powinniśmy szczególną uwagę poświęcić materiałowi, z którego został wykonany. Na pewno kocyk bawełniany dla niemowląt jest bardzo bezpieczny. Aby jednak mieć stuprocentową pewność, że nie podrażni skóry naszego dziecka, to wybierzmy model z certyfikowanej bawełnianej przędzy. Uprawnijmy się, że na etykiecie znajduje się znaczek Oeko-Tex. Co taki znaczek nam mówi? Potwierdza nam brak w składzie kocyka szkodliwych substancji chemicznych dla zdrowia.

W ofercie sklepów z akcesoriami dla dzieci znajdziemy kocyk bawełniany dla niemowląt (i to niejeden) o bardzo wysokiej jakości. Sprawdzają się one w kontakcie z bardzo delikatną oraz wrażliwą skórą dziecka. Możemy nim otulać naszego dziecko podczas letnich spacerków, ale nie tylko. Okrycie z bawełny będzie także idealne na jesień oraz na wiosnę. Sięgnijmy także po kocyk bawełniany dla niemowląt w domu oraz w podróży.

Po opuszczenia bardzo bezpiecznego brzuszka mamy maluszki stoją przed bardzo dużym wyzwaniem. Mowa o przystosowaniu do nowego otoczenia. Aby im to zadanie nieco ułatwi powinniśmy się postarać stworzyć swoim dzieciom podobne warunku do tych, w których przebywały przed narodzinami. Między innymi temu celowi służy otulanie, a więc owijanie ciasne noworodka lekką, jak i elastyczną tkaniną. W taki sposób zapewniamy dziecku komfort oraz do tego poczucie pełnego bezpieczeństwa.