Dieta niskobiałkowa – wszystko co musisz o niej wiedzieć

Dieta niskobiałkowa to sposób odżywiania, który ogranicza spożycie produktów pochodzenia zwierzęcego oraz żywności o wysokiej zawartości białka, w tym mięsa, ryb i drobiu. Dieta ta opiera się na założeniu, że wysokie spożycie białka może prowadzić do różnych schorzeń zdrowotnych, takich jak choroby układu krążenia, choroby nerek czy osteoporoza. Ideą diety jest wyeliminowanie z diety danej osoby pokarmów, które zawierają nadmierne ilości białka.

Sama dieta nie jest uznawana przez amerykański Narodowy Instytut Zdrowia, ani nie jest zalecana przez pracowników służby zdrowia, którzy uważają, że ograniczenie spożycia białka może spowodować kilka problemów zdrowotnych. Wiele osób stosujących ten rodzaj planu żywieniowego przyjmuje również multiwitaminy i/lub suplementy w celu zapewnienia, że otrzymują wystarczające ilości białka i innych niezbędnych składników odżywczych.

Celem tego artykułu jest dostarczenie Ci wszystkich informacji, które musisz wiedzieć o dietach niskobiałkowych, abyś mógł zdecydować, czy ta dieta jest dla Ciebie odpowiednia.

Więcej na: funokay.pl