Honda – czy znasz historię tej marki?

Honda jest jedną z najbardziej popularnych marek samochodowych na świecie. Jest to wynik wielu ciężkich prac i innowacji z ich strony. Jest jednak wiele rzeczy, których możesz nie wiedzieć o Hondzie, dlatego postanowiliśmy zebrać dla Ciebie najciekawsze fakty o firmie w tym artykule.

Honda została założona przez Soichiro Hondę. Pierwszy produkt firmy nosił nazwę Cub. Wszedł on do produkcji w 1958 roku i sprzedawał się wyjątkowo dobrze w Japonii. W 1959 roku firma zaczęła eksportować swoje produkty do innych części Azji. W 1960 roku Honda zajęła się produkcją motocykli, zaczynając od małych motocykli, którymi można było jeździć bez prawa jazdy. Były one reklamowane jako „motocykle dla każdego”.

W 1961 roku Honda zadebiutowała swoim flagowym samochodem – sportowym S500 – podczas Tokyo Motor Show. Model ten odniósł ogromny sukces i sprzedawał się bardzo dobrze w Japonii i Ameryce. W silniku pojazdu zastosowano blok aluminiowy zamiast żelaznego, co pomogło zmniejszyć wagę i uczynić go bardziej wydajnym pod względem zużycia paliwa.

W 1963 roku Honda założyła spółkę zależną w Ameryce – Honda of America Mfg.- i rozpoczęła tam sprzedaż motocykli. Sprzedaż znacznie wzrosła w ciągu zaledwie dwóch lat, jednak w 1966 roku wielu klientów złożyło skargi na firmę z powodu problemów ze skrzynią biegów w ich motocyklach. Więcej na motole.pl