Ile kosztuje wynajęcie projektanta wnętrz?

Jeśli chodzi o projektowanie wnętrz, definicja „przystępnej ceny” u każdego jest inna, ale najważniejsze jest to, że produkt końcowy pasuje do Twojego budżetu. Prawdziwe pytanie brzmi: ile kosztuje zatrudnienie projektanta wnętrz? I jak znaleźć kogoś, kogo styl i podejście pasuje do Ciebie?

 

Przed rozpoczęciem zakupów wokół dla projektanta, upewnij się, że wiesz, co chcesz zrobić i ile możesz wydać. Zrób remanent swojej przestrzeni i stwórz listę życzeń zmian, które chciałbyś wprowadzić: Czy potrzebujesz pomocy tylko z jednym pokojem lub wieloma pokojami w swoim domu? Czy są jakieś przedmioty, które trzeba wymienić? Jeśli wprowadzasz się do nowego domu lub mieszkania, czy będziesz potrzebował profesjonalnie urządzonej przestrzeni? Jeśli tak, będzie to obejmować koszt zakupu mebli i akcesoriów, a także transportu ich do miejsca, w którym będą wystawione.

Średnia stawka godzinowa dla projektantów różni się znacznie w zależności od tego, gdzie w kraju się znajdują i jaki jest ich poziom doświadczenia. Wynagrodzenia dla osób zatrudnionych przez firmy projektowe są zazwyczaj bardziej elastyczne niż te dla projektantów freelancerów, ponieważ większość firm oferuje świadczenia takie jak ubezpieczenie zdrowotne i plany emerytalne. Stawki godzinowe różnią się również w zależności od tego, czy projektant jest w niepełnym lub pełnym wymiarze czasu pracy.

Aby dowiedzieć się więcej wejdź na: rockethome.pl