Pierwszym krokiem do odpowiedzi na to pytanie jest pamiętać, że choć zwykle nazywamy przemysł rozrywkowy „przemysł telewizyjny”, sama telewizja jest tylko jednym z elementów tego, co wszystko idzie do tworzenia reklamy.
Pierwszym czynnikiem w produkcji każdej reklamy jest scenariusz. Może on zostać zmieniony lub nawet dodany w dowolnym momencie, tak długo jak nie koliduje to z harmonogramem sesji. Kolejnym krokiem jest storyboarding, który został uproszczony przez aparaty cyfrowe i oprogramowanie do edycji. W dzisiejszych czasach, zamiast rozrysowywać każde ujęcie na papierze i przyklejać je do tablicy, pstrykasz zdjęcia i układasz je w zarys na komputerze.
Po storyboardzie następuje zwiad lokalny i casting. To właśnie tutaj poszukuje się idealnych miejsc, które będą reprezentować sprzedawaną przez nas markę – na przykład konkretnej plaży dla napoju o tematyce oceanicznej. Trzeba też znaleźć aktorów, którzy będą pasować do postaci, które wypełnią fabułę reklamy.
Po tych elementów preprodukcji są ustalone na, to jest czas na fotografowanie się! Reżyser będzie nadzorować zespół, który dba o wszystko, od oświetlenia do garderoby – i tak, masz więcej niż jedno ujęcie! Kiedy to wszystko się skończy, jest jeszcze jedna faza zwana postprodukcją (która obejmuje edycję) Więcej na writtedly.pl