Jak technologia wpływa na nasze życie?

Kiedy jesteś na mediach społecznościowych, jesteś stale narażony na obrazy i filmy z życia ludzi. Kiedy szybko przewijasz swój kanał na Instagramie, widzisz wakacje w odległych miejscach, duże awanse w pracy i noce spędzone z przyjaciółmi. Zaczynasz odczuwać potrzebę porównywania się do swoich rówieśników, ale porównywanie się jest kontrproduktywne zarówno dla twojego dobrostanu psychicznego, jak i kariery.

Zaczniesz odczuwać presję, aby sprostać ciągłemu strumieniowi aktualizacji z życia swoich przyjaciół i kolegów. Poczujesz presję, aby wyjść tak często jak oni lub odnieść większy sukces niż oni. Ale to nie jest prawdziwe życie. To tylko małe okienko do starannie pielęgnowanych części ich życia, które chcą, abyś zobaczył. To może utrudnić nam poznanie, jak naprawdę wygląda życie większości ludzi w naszym społeczeństwie i do czego powinniśmy dążyć w naszym własnym życiu. W rzeczywistości, badanie przeprowadzone przez Centers for Disease Control wykazało, że 80% Amerykanów twierdzi, że odczuwało niepokój z powodu korzystania z mediów społecznościowych.

Kiedy stale porównujesz się z innymi, będziesz czuł się niezadowolony z siebie, ponieważ nikt nie może spełnić nierealistycznych oczekiwań, które pojawiają się w twoich newsfeedach. Więcej na techjoy.pl