Jak zadbać o ogród jesienią?

Piękny ogród jest wspaniałym dodatkiem do domu i może naprawdę przynieść przestrzeń razem. Ale może to być również trochę ciężaru, aby utrzymać się czasami, zwłaszcza jesienią. Jeśli nie jesteś pewien, jak dbać o ogród jesienią, oto kilka porad dla Ciebie.

Wraz z końcem lata przychodzą chłodniejsze temperatury i zmieniające się liście. Jeśli masz jakieś rośliny, które jeszcze kwitną, teraz jest czas, aby je przyciąć, zanim zostaną uszkodzone przez mróz lub zamarzną. Warto również zdjąć wszystkie rośliny jednoroczne, które wciąż rosną i umieścić je w magazynie na przyszły rok – podczas gdy one są na zewnątrz, sprawdź wszystkie swoje byliny, aby upewnić się, że nie zostały zaatakowane przez żadne niepożądane szkodniki.

Jeśli chodzi o wszystko inne, należy usunąć resztki roślin, takie jak stare liście i łodygi, które są teraz zwiędłe lub martwe. Ważne jest, aby zrobić to jak najszybciej, aby nie przyciągać szkodników i nie narażać roślin na choroby. Należy również przyciąć nisko wiszące gałęzie i upewnić się, że na drzewach nie ma martwych gałęzi, które mogłyby spaść na dom lub samochód w późniejszym okresie sezonu.

Usuń opadłe liście spod krzewów i innych bylin.

Więcej na: dladomatora.pl