Jak zadbać o skórę w chłodne dni?

Jak zimna pogoda wpływa na naszą skórę? Co możemy zrobić, aby o nią zadbać?

Powszechnie wiadomo, że życie w zimnym klimacie sprawi, że Twoja skóra będzie bardziej sucha niż gdybyś mieszkał w cieplejszym miejscu, ponieważ powietrze jest bardziej suche. Ale z Twoją skórą dzieją się też inne rzeczy, których możesz się nie spodziewać:

-Chłodniejsza pogoda może spowodować, że Twoje pory zamkną się bardziej szczelnie, powodując, że więcej oleju i innych zanieczyszczeń zostanie uwięzionych w środku, co może prowadzić do wylewów. Jeśli jesteś osobą, która ma tłustą skórę, może to być dla Ciebie szczególnie niekorzystne.

-Twoja skóra ma mniejszy przepływ krwi w zimie, więc nie otrzymuje tyle tlenu i składników odżywczych, co w letnie popołudnia, kiedy wygrzewasz się na słońcu.

-Skóra jest wrażliwym organem, który oddycha (nie ma własnych płuc, jak niektórzy sądzą), więc zimą często może odczuwać duszność i zatkanie, ponieważ na policzkach i podbródku gromadzi się para wodna powstająca podczas całodziennego oddychania. To obciąża pory i pozostawia uczucie suchości.

-Czasami stosowanie ostrych środków czyszczących lub substancji chemicznych na twarzy może nawet sprawić, że skóra stanie się bardziej sucha – substancje chemiczne mają efekt uboczny

Dowiedz się więcej: howwear.pl