Jakie buty zimowe kupić dziecku?

Zakup odpowiednich butów dziecięcych na zimę nie należy do łatwych zadań. Wielu rodziców może potwierdzić ten fakt. Co należy wziąć pod uwagę, aby obuwie zapewniała dziecku komfort i ciepło podczas zabaw na śniegu? U nas znajdziesz kilka praktycznych wskazówek, które sprawią, że na pewno uda Ci się wybrać odpowiednie buty zimowe dla Twojego dziecka.

Właściwy rozmiar to podstawa!

Wielu rodziców popełnia ten błąd, kupując buty na zimę dla dzieci, że wybierają za duży rozmiar. Według ortopedów wkładka w bucie powinna być jedynie 5-7 mm większa niż stopa dziecka. Jak zmierzyć stopę malucha? Poproś dziecko o postawienie jej na kartce papieru, a następnie obrysuj kontur stopy – to niezawodny sposób. W sklepie stacjonarnym możesz też poprosić dziecko o postawienie stopy na wkładce buta. Kupując online, zamów po prostu kilka par butów i zwróć te, które nie będą pasowały.

Materiał na buty zimowe

Chyba zgodzisz się z nami, że przemoknięte buty zimą to żadna przyjemność. Buty zimowe powinny być wykonane z odpowiedniego materiału. Muszą być odporne na deszcz, błoto i śnieg. Pokrycie wierzchnie może być wykonane ze skóry albo z materiału tekstylnego (np. śniegowce). Bardzo dobrym rozwiązaniem są buty wyposażone w specjalną membranę, która odprowadza powietrze ze środka. Zalecane są skórzane wkładki, które zapewniają komfort, a poza tym świetnie absorbują wilgoć.

Inne ważne parametry

Buty zimowe dla dzieci powinny mieć odpowiednią wysokość – wskazane są modele za kostkę, które skutecznie uchronią przed niezbyt przyjemnym kontaktem z wodą albo śniegiem. Zwróć uwagę na zapięcie. Młodszym dzieciom (mniej więcej do 4 lat) zaleca sie obuwie zapinane na rzep – z takim butami dziecko da sobie radę samo w przedszkolu. Starsze dzieci mogą nosić także modele ze sznurowadłami. Buty na zimę są szyte lub klejone. To pierwsze rozwiązanie jest bardzo trwałe, jednak buty szyte są znacznie droższe. Na szczęście na rynku znajdziesz sporo modeli klejonych, które zostały wykonane naprawdę solidnie. Nie musisz decydować się na buty zimowe z wkładką modelującą łuk stopy. Ortopedzi są zdania, że naturalny rozwój stopy nie wymaga tego rodzaju wsparcia. https://www.twojeobuwie.pl/