Jakie kosmetyki wziąć w podróż?

Kiedy wiesz, że wyjeżdżasz na dłużej niż jeden dzień, kuszące jest spakowanie całego zestawu do makijażu. Jednak ciężar tak dużej ilości produktów obciąża torbę, a jeśli zdecydujesz się wrzucić do niej pełnowymiarowy róż do policzków, możesz skończyć w samolocie z zepsutym różem. Jeśli wybierasz się na jedną noc, ogranicz się do tego, co najważniejsze – oto kilka wskazówek, co zmieści się w Twojej torbie podróżnej, a co nie:

Najważniejszą rzeczą jest skompletowanie zestawu pędzli, które nie zajmą dużo miejsca, ale nadal będą służyć jako wielofunkcyjne rozwiązanie. Dobrym rozwiązaniem jest zestaw pędzli w rozmiarze podróżnym, ponieważ posiadają one wszystkie podstawowe elementy i są zazwyczaj wystarczająco małe, aby zmieścić się w każdej torbie do makijażu. Inne niezbędne rzeczy to podkład pod oczy, szminka lub błyszczyk, tusz do rzęs, korektor (jeśli jest potrzebny) i szczoteczka do zębów.

Choć może być kuszące zabranie ze sobą całej linii kosmetyków ulubionej marki, nie zabieraj ze sobą pełnowymiarowych butelek, chyba że naprawdę nie planujesz ich użyć ponownie. Zamiast tego wybierz podróżne wersje swoich ulubionych produktów; zajmą one znacznie mniej miejsca i mogą być nawet wyposażone w mniejsze aplikatory lub gąbki, które łatwiej spakować. Dowiedz się więcej: diysy.pl