Komfort podczas snu – jaką piżamę wybrać?

Czasami trudno jest zasnąć w nocy, zwłaszcza jeśli jesteś lekkoduchem. Jeśli podrzucasz i obracasz się, budzisz się zbyt wcześnie rano lub nie mogłeś znaleźć wygodnej pozycji do spania, możesz wypróbować nową piżamę.

W tym artykule opowiemy Ci o materiałach używanych do produkcji piżam i o tym, jak mogą one wpływać na Twój sen. Ale zanim to nastąpi porozmawiajmy o wyborze piżamy. Przede wszystkim ważne jest, aby wybrać odpowiedni rozmiar. Nie chcesz, aby były one zbyt ciasne lub zbyt luźne. Lepiej jest mieć trochę miejsca, niż czuć, że ściskają Twoje nogi i ręce. To pomoże Ci swobodnie poruszać się podczas snu.

Drugą rzeczą jest tkanina. Istnieje wiele rodzajów tkanin używanych do produkcji piżam, ale bawełna jest najlepszym wyborem na lato i jesień, ponieważ dobrze wchłania wilgoć i pomaga utrzymać chłód i świeżość podczas upałów, a także zapobiega nadmiernemu poceniu się w nocy podczas snu. W okresie zimowym flanela jest dobrym wyborem, ponieważ utrzymuje ciepło wewnątrz ciała, nie uciekając przez skórę i utrzymuje ciepło podczas zimnych nocy. Tkanina bawełniano-poliestrowa jest obecnie również bardzo popularna, ponieważ zapewnia zarówno komfort, jak i ciepło podczas zimnej pogody. Więcej na: stylishbasket.pl