Lacrosse‎ – czy znasz zasady tej gry?

Czy znasz zasady gry w lacrosse? Jeśli jesteś jak większość ludzi, to odpowiedź brzmi: nie. A szkoda, bo to naprawdę fajny sport.

W tym poście zamierzam dać ci szybki rundown z podstawami gry, ale najpierw muszę wyjaśnić kilka powszechnych błędnych przekonań, które prawdopodobnie uniemożliwiają ci danie tego spróbować.

Lacrosse jest: -Nie hokej na trawie (nie można jeździć na łyżwach i nie ma żadnych kijów do hokeja) -Nie piłka nożna z kijami (gra się kijem, który wygląda jak gigantyczny topór) -Nie to samo, co hokej na trawie (ma tylko trzech graczy na drużynę na boisku na raz, i grają w łuku, a nie prosto w dół pola) -Nie softball lub baseball z kijem (piłka jest znacznie mniejsza i wykonana z plastiku)

Więc co to jest? Lacrosse to sport rozgrywany przez dziesięć osób w dwóch drużynach z jedną bramką i jedną piłką. Celem gry jest zdobycie większej ilości bramek niż twój przeciwnik, nie pozwalając mu na zdobycie bramki na tobie. Używasz swojego kija, aby podawać, łapać i strzelać piłkę przez bramkę używając każdej części ciała oprócz rąk. Więcej na jasportowiec.pl