Okulary przeciwsłoneczne i zalety ich noszenia

 

Słońce może być czasem wielkim łobuzem. Kiedy wychodzi na zewnątrz i kąpie Cię w swoich promieniach, może się okazać, że cierpisz i próbujesz ukryć się przed surowością światła dziennego. Słońce siedzi wysoko na niebie i jest prawie niemożliwe do uniknięcia. Okulary przeciwsłoneczne mogą temu zapobiec; filtrują szkodliwe promienie UV i sprawiają, że dzień staje się bardziej komfortowy.

Podobnie jak w przypadku stosowania kremu z filtrem, noszenie okularów przeciwsłonecznych może być istotną częścią przebywania na zewnątrz. Aby pomóc Ci rozpocząć podróż w kierunku komfortu i ochrony przed promieniowaniem UV, zebraliśmy kilka naszych ulubionych wskazówek, które pomogą Ci w pełni wykorzystać Twoje nowe okulary:

-Najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest znalezienie pary, która dobrze pasuje do Twojej twarzy. Jeśli są zbyt luźne lub zbyt ciasne, będą zsuwać się z nosa lub uciskać po bokach głowy, co oznacza, że nie będą Cię chronić – w rzeczywistości mogą być nawet niebezpieczne, jeśli nie osłonią odpowiednio Twoich oczu. Ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, jest przypadkowe spojrzenie bezpośrednio na słońce, gdy masz na sobie źle dopasowane okulary.

-Jeśli planujesz spędzać czas na zewnątrz, najlepiej jest wybrać ciemniejsze soczewki – niezależnie od tego, jak bardzo jaśniejsze wydają Ci się żółte lub różowe okulary, nic nie zastąpi prawdziwie ciemnych soczewek.

Zobacz więcej na: beasmetics.pl