Sejf to pojemnik na kosztowności, który uniemożliwia przestępcom ucieczkę z nimi. Sejf zapobiega również pożarom i kradzieżom. Przykładem sejfu może być pojemnik, który otwierasz, aby włożyć biżuterię przed pójściem spać. Lub ten, który kupujesz w sklepie, który chroni kosztowności, gdy są w domu.
Ostatnie 10 lat upłynęło w warunkach stałego wzrostu przestępczości, a co za tym idzie wzrosło również zapotrzebowanie na produkty zabezpieczające. Przed przystąpieniem do zakupów należy jasno określić swoje priorytety i odpowiedzieć sobie na pytania: na jakie czynniki będzie narażony sejf? Czy będą to czynniki zewnętrzne, takie jak woda czy ogień? A może zależy nam jedynie na podstawowym stopniu ochrony przed kradzieżą kosztowności?
Sejfy ścienne są najczęściej stosowane w nieruchomościach wynajmowanych. Nie są one zbyt drogie. Szeroka gama modeli, rozmiarów i zamków pozwala na wybór najlepszej opcji dla Twojej nieruchomości. Jeśli sejf ścienny jest zainstalowany za obrazem lub lustrem, może być prawie niezauważony. Główną wadą jest to, że włamywacze mogą łatwo przewiercić się przez ścianę za nim. Poza tym niektóre modele mają ograniczone poziomy odporności na włamanie. Sejfy meblowe są specjalnie zaprojektowane do wnętrza Twojego domu. Doskonale nadają się do przechowywania cennych dokumentów, biżuterii i innych drobnych przedmiotów.
Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów sejfów. Do najpopularniejszych należą: sejfy wolnostojące, sejfy ścienne i sejfy meblowe. Istnieją również sejfy, które łączą w sobie dwie lub więcej z tych opcji, dzięki czemu przechowywanie cennych przedmiotów jest nie tylko bezpieczniejsze, ale również bardziej praktyczne.