Trendy modowe w skandynawii

Od pół roku mieszkam w Skandynawii i zauważyłam pewne trendy w modzie ludzi stąd pochodzących. Większość z tych trendów jest zaadoptowana z innych krajów, ale niektóre są unikalne dla tego regionu. Tutejsze magazyny modowe sprzedają wiele ubrań, które są produkowane w Japonii, Korei i Chinach.

Na przykład, jednym z najnowszych trendów mody tutaj jest „rajstopy pończochy”. Są one bardzo cienkie i zwykle noszone z butami do kolan lub wysokimi obcasami.

Innym trendem modowym jest „styl vintage”. Ludzie noszą staromodne sukienki i spódnice z biżuterią. Noszą również kapelusze i szaliki, które były popularne w ubiegłym wieku.

Ludzie tutaj lubią nosić kapelusze. Jednym z powodów może być to, że przez większość roku jest zimno, więc czują się dobrze w kapeluszach, gdy wychodzą na zewnątrz. Ponadto, ludzie tutaj często jeżdżą na rowerach; dlatego wiele stylów kapeluszy jest zaprojektowanych tak, aby chronić rowerzystów przed złą pogodą i wietrznymi dniami. Większość ludzi nosi czapki zimą, gdy wychodzi na zewnątrz, ponieważ na zewnątrz jest bardzo zimno.

Zimą wiele kobiet nosi futra, głównie z lisów, norek lub szopów, ponieważ o tej porze roku jest naprawdę zimno. Jednak zarówno mężczyźni jak i kobiety noszą futra przez cały rok. Dowiedz się więcej: prettyfe.pl