Wybór alkoholu

Wybierając alkohol na imprezę, pamiętaj, że nie wszystkie napoje alkoholowe są sobie równe. Niektóre rodzaje alkoholu częściej powodują problemy niż inne. Na przykład mocny alkohol częściej prowadzi do upojenia alkoholowego i nieuporządkowanego zachowania niż piwo czy wino. Jeśli obawiasz się potencjalnych kłopotów, najlepiej jest trzymać się piwa lub wina.

Oczywiście nawet piwo i wino mogą powodować problemy, jeśli są spożywane w nadmiarze. Jeśli planujesz serwować alkohol na swojej imprezie, upewnij się, że dostępne są również opcje bezalkoholowe. I upewnij się, że ty lub ktoś inny jest wyznaczony na trzeźwego kierowcę pod koniec nocy. Przy odrobinie planowania i odpowiedzialności możesz upewnić się, że Twoja impreza będzie bezpieczna i przyjemna.

Rodzaje alkoholi

Jeśli chcesz pić na imprezie, ale nie chcesz mieć kłopotów, pamiętaj o tych trzech rodzajach alkoholu.

Mocny alkohol: Mocne alkohole, takie jak wódka, whisky i rum, są często przyczyną problemów. Powodują one większe upojenie niż piwo czy wino. Mogą również doprowadzić do bardziej nieuporządkowanego zachowania.

Piwo: Piwo może być dobrym wyborem na imprezę, ponieważ jest łatwe do spożycia i nie powoduje takich problemów jak mocny alkohol. Ale pamiętaj, że piwa są często spożywane w większych ilościach niż wino, co może prowadzić do upojenia alkoholowego.

Wino: Wino może być dobrym wyborem na imprezę, ponieważ jest łatwe do spożycia i nie powoduje takich problemów jak mocny alkohol. Wina różnią się od siebie pod względem kalorii, więc upewnij się, że wybierasz wino o niskiej zawartości kalorii, jeśli chcesz zachować formę.

Alkohole bezalkoholowe: Alkohole bezalkoholowe, takie jak soki owocowe i napoje gazowane, mogą być dobrym wyborem dla osób, które chcą pić na imprezie, ale nie chcą mieć kłopotów. Są one również dobre dla osób, które chcą uniknąć kalorii z alkoholu. alkohole hurtowo