Zasłony – ważny element wystroju wnętrza

Zasłony są ważnym elementem wystroju wnętrza. Aby ocenić ich wartość, należy wiedzieć, czy należą do wnętrz, czy do pomieszczeń zewnętrznych. Wyróżnia się przede wszystkim trzy klasy:

W przypadku okien i drzwi, które otwierają się na świat zewnętrzny, zasłony powinny zapewniać prywatność i bezpieczeństwo osobom znajdującym się wewnątrz, blokując światło i wścibskie spojrzenia. Powinny być również wykonane z materiału, który jest ognioodporny.

Jeśli chodzi o okna wpatrujące się w inny pokój, głównym celem powinno być zapewnienie prywatności dla osób w pokoju za zasłoną. Zasłony w tym miejscu mogą być wykonane z przezroczystego materiału, jeśli nie jest ono zajmowane w nocy. Konieczne jest unikanie stosowania zasłon wykonanych z tkaniny o jasnych kolorach, ponieważ w tym przypadku będą one odbijać światło z pobliskich lamp i powodować dyskomfort dla osób, które śpią w pokoju w ciągu dnia.

Głównym celem zasłon w pomieszczeniach bez okien jest stworzenie komfortu poprzez regulację temperatury, hałasu i światła.Mogą mieć dodatkową funkcję dekoracyjną.

Wiele zależy od budżetu, jednak przy wyborze zasłon zawsze należy brać pod uwagę własne preferencje.

Więcej na: calmmy.pl