Od kiedy dziecko może jeździć na rowerku trójkołowym?

Od kiedy dzieci mogą jeździć na rowerkach trójkołowych? Część takich rowerków przeznaczone są dla dzieci od dziewiątego miesiąca życia. Zawsze najważniejszym wyznacznikiem jest gotowość maluszka do jazdy, jego wzrost oraz także chęć do poznania tejże aktywności. W ofercie sklepów znajdziemy rowerki trójkołowe dla dzieci od dziewiątego miesiąca życia. Jest to możliwe dzięki trzypunktowym lub też pięciopunktowym pasom bezpieczeństwa, budce, barierce zabezpieczającej, jak i możliwości obracania siedziska tyłem do kierunku jazdy.

Rowerki trójkołowe dla dzieci przyzwyczajają starsze dziecko do regularnej aktywności fizycznej. Do tego rowerki trójkołowe dla dzieci sprawiają, że każdy spacer jest niezapomniany oraz wyjątkowy. Maluszek będzie się świetnie bawił. Rowerki trójkołowe przygotowują dziecko do jazdy już na prawdziwym rowerze, który ma dwa kółka. Uczą skręcania prawidłowego, a do tego pedałowania poprawnego. Tak samo jak rowerki biegowe są idealnym pretekstem do nauki poprawnych zachowań na drodze.

Sama możliwość kręcenia pedałami rozwija umiejętności ruchowe i koordynację. Wpływa to korzystnie na rozwój motoryki naszego dziecka. Zdajemy jednak sobie sprawę z tego, że dzieci są na przeróżnym poziomie rozwoju ruchowego. Dlatego też stworzone zostały rowerki trójkołowe. Mają one możliwość demontażu części, a co idzie za tym możemy je dopasować idealnie do dziecka. Do samego demontażu rączki rodzica, oparcia, czy też budki nie potrzebujemy narzędzi. Wszystko to zrobimy łatwo oraz szybko. Z rowerka trójkołowego zadowolone będą dzieci, a do tego ich rodzice.