Jeep – czy znasz historię tej marki?

Jeep to jeden z najbardziej kultowych pojazdów na świecie, a historia marki jest równie ciekawa. Firma została założona w 1941 roku w celu budowy pojazdów wojskowych na potrzeby II wojny światowej, ale po wojnie Willys-Overland, oryginalna firma, która produkowała Jeepy i inne pojazdy wojskowe, miała ich nadmiar. W odpowiedzi stworzyli nowy oddział o nazwie Willys Motors, aby wprowadzać na rynek i sprzedawać te produkty. Sprzedawali je przede wszystkim rolnikom, hodowcom i myśliwym, którzy potrzebowali wytrzymałego pojazdu, który poradziłby sobie z pokonaniem błotnistego terenu lub ciężkiego śniegu. Willys Motors został zakupiony przez Kaiser Motors w 1953 roku i stał się Kaiser-Jeep Corporation. W 1963 roku firma połączyła się z American Motors Corporation (AMC), stając się American Motors Corporation (AMC).

American Motors Corporation (AMC) została później zakupiona przez Chrysler Corporation w 1987 roku. Kaiser-Jeep został zakupiony przez American Motors w 1970 roku, aby zapobiec bankructwu i stał się Jeep-Eagle Division of AMC. Jeep-Eagle Division został później przemianowany na Jeepa w 1986 roku, kiedy Chrysler wykupił AMC od bankructwa.

Jeep Wrangler jest produkowany do dziś i jest uważany za jeden z ulubionych samochodów terenowych Ameryki. Z biegiem czasu Wrangler staje się coraz lepszy, a z każdym rokiem przybywa w nim nowych technologii. Więcej  na tuningster.pl