Mercedes – czy znasz historię tej marki?

Mercedes-Benz to jedna z najbardziej znanych marek samochodowych, zaraz po swoim głównym rywalu, BMW. Chociaż historia Mercedes-Benz jest z pewnością bogata i pełna interesujących ciekawostek i faktów, nie jest ona tak powszechnie znana jak jej niemiecki odpowiednik. Jeśli jesteś jednym z wielu ludzi, którzy nie wiedzą zbyt wiele o tym, skąd wziął się Mercedes, oto krótka historia.

Mercedes został założony w 1926 roku, kiedy to Daimler Motoren Gesellschaft kupił firmę Benz & Cie. W tym czasie Daimler-Benz był producentem silników lotniczych, a samochody zaczął produkować dopiero w 1926 roku.

Choć korzenie Mercedes-Benz sięgają lotnictwa, a nawet dziś są najbardziej znane z sukcesów w wyścigach samochodowych i innych imprezach motoryzacyjnych, firma zaczęła budować samochody wyścigowe na własny użytek. Pierwszym samochodem zbudowanym przez Daimler-Benz był doładowany Mercedes 35 KM Sport Roadster (zdjęcie powyżej), który zadebiutował podczas Grand Prix Francji w 1924 roku. Pojazd ten jest obecnie eksponowany w Muzeum Mercedesa w Stuttgarcie, w Niemczech.

Wczesne sukcesy Mercedesa w sportach motorowych doprowadziły do wyprodukowania jednych z najszybszych pojazdów tamtego okresu.

Więcej na trans-moto.pl