Volvo – czy znasz historię tej marki?

Volvo to szwedzka firma, która powstała w 1927 roku. Początkowo produkowali silniki i podwozia, ale w 1947 roku wypuścili swój pierwszy samochód. Nazywał się on Volvo PV-444, a jego konstrukcja była pod wpływem czołgów z czasów II wojny światowej.

Volvo PV-444 odniosło ogromny sukces i wkrótce stało się najpopularniejszym samochodem w Szwecji. Sukces tego modelu zachęcił Volvo do rozszerzenia działalności. W 1959 roku otwarto nową fabrykę w Belgii i Volvo zaczęło eksportować samochody do Europy.

W latach 60-tych Volvo jeszcze bardziej rozszerzyło swoją działalność i zbudowało fabrykę w Kanadzie. Otworzyło także zakłady w Australii i Stanach Zjednoczonych. W tym czasie Volvo stało się jedną z najbardziej globalnych marek na Ziemi. Ten rozwój trwał do lat 70-tych, kiedy to powstały kolejne fabryki w takich krajach jak Malezja i RPA.

W tej dekadzie Volvo wypuściło również kilka bardzo udanych modeli: Amazon i 140 wagon serii.

W latach 80. Volvo zaczęło produkować nie tylko samochody osobowe, ale także ciężarówki. Pierwszym samochodem ciężarowym z tej linii był FH12, który został wprowadzony w 1979 roku.

Wraz z ekspansją na tak wiele rynków na całym świecie, Volvo potrzebowało więcej fabryk, aby zaspokoić popyt na swoje samochody i ciężarówki. Większość fabryk powstała w Europie: Niemczech, Francji, Hiszpanii itp. Więcej na startmoto.pl