Piłka ręczna‎‎‎ – czy znasz zasady tej gry?

Piłka ręczna to najszybciej rozwijający się sport na świecie, ale wiele osób nie zna zasad gry. Oto przewodnik, jak zacząć i zrozumieć tę ekscytującą grę.

 

W piłkę ręczną grają dwie przeciwne drużyny po siedmiu zawodników każda. Drużyna zdobywa punkty, wrzucając piłkę do bramki przeciwników. Mecz trwa 30 minut. Piłkę można rzucać jedną lub obiema rękami, ale nigdy rękami lub nogami. W piłce ręcznej można zdobyć punkty na sześć sposobów – 3 punkty za bramkę, 2 punkty za wrzutkę i 1 punkt za każdego zawodnika z drużyny, który znajdzie się najbliżej bramki po tym, jak strzał na bramkę zostanie zablokowany.

 

W piłce ręcznej jest kilka pozycji: Bramkarz, lewe skrzydło, prawe skrzydło, tylne boisko i środkowe boisko. Bramkarze mają specjalny sprzęt, ponieważ biorą udział w prawie każdym zagraniu – mogą blokować strzały na bramkę, odbijać je poza boisko i odbierać piłki po atakach napastników. Bramkarz jest również jedynym graczem, który może używać rąk podczas dotykania piłki. Lewoskrzydłowi muszą wykorzystywać swoją szybkość, aby biegać w górę i w dół linii bocznej bez podawania lub strzelania – mogą wykonywać zagrania tylko wtedy, gdy ich drużyna jest w posiadaniu piłki lub gdy jeden z kolegów z drużyny podaje. Więcej na hobbyhood.pl